Zakopane

 

Zakopane leży u podnóży Tatr w kotlinie między a masywem Giewontu. Jest to najsłynniejsza i czarująca miejscowość turystyczna w Polsce . To najsłynniejsze centrum sportów zimowych i wypoczynku aktywnego – wycieczek w Tatry.

 

Zakopane powstało na początku siedemnastego wieku . W dziewiętnastym wieku dzięki działalności dra T. Chałubińskiego Zakopane stało się znaną miejscowością wypoczynkową, turystyczną odwiedzaną w okresie letnim przez elitę umysłową i artystyczną kraju. W 1873 założenie Towarzystwa Tatrzańskiego.

 

W latach dwudziestych nastąpiła szybka rozbudowa miasta. W 1933 roku Zakopane stało się oficjalnie miastem. W 1935-1938 roku wybudowano kolejki na Kasprowy Wierch i Gubałówkę główne atrakcje Zakopanego.

W dziewiętnastym wieku Zakopane stało się ważnym ośrodkiem kulturalnym, odwiedzanym przez sławne postacie polskiej kultury takie jak:Sienkiewicz, Orkan, Witkiewicz, Żeromski, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Kasprowicz, Karłowicz, Szymanowski, Witkiewicz i inni.

 

Zakopane posiada dużą bazę noclegową bogatą w sanatoria i domy wypoczynkowe.

noclegi Zakopane , Zakopane wille, tanie noclegi w centrum Zakopanego, Hotele zakopane, Zakopane noclegi z wyżywieniem tanio

Możliwość komentowania jest wyłączona.