Zajazd Maxim położony jest w centrum malowniczej miejscowości Żywiec. Niewątpliwym atutem zajazdu jest lokalizacja umieszczająca go około 200 metrów od rynku, pięknego parku i Zamku oraz Pałacu Habsburgów.
Do dyspozycji oddaje 70 miejsc noclegowych – 6 apartamentów oraz pokoje 1, 2, 3 osobowe
o zróżnicowanym standardzie
Pokoje posiadają:
- łazienki
- TV, radio
- telefon
- bezpłatny internet bezprzewodowy
Dodatkowo oferuje:
- bezpłatny parking strzeżony
- saunę fińską
- jacuzzi
- mini – siłownię
- boisko do siatkówki plażowej i badmintona
- regionalny szałas z kręgiem ogniskowym
- latem mini basen
- salę konferencyjną na 20 i 60 osób
- możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (współpracujemy z wypożyczalnią sprzętu sportowego)
- W zajeździe mieści się restauracja, gdzie mogą się stołować nasi goście. Fachowy personel zajazdu zadba o profesjonalną obsługę i ciepłą atmosferę.
Dla stałych gości przewiduje specjalną ofertę cenową, przy dłuższych pobytach istnieje możliwość negocjacji cen.
Zajazd jest przede wszystkim przyjaźnie nastawiony na spełnienie oczekiwań gości, tak by z przyjemnością powracali w ich progi.
To doskonałe miejsce na rodzinne obiady, jak i spotkania biznesowe, a także konferencje. Obiekt specjalizuje się w obsłudze dużych grup wycieczkowych oraz wszelkiego rodzaju imprez zorganizowanych. Świadczy usługi w zakresie obsługi przyjęć okolicznościowych, od małych spotkań w gronie najbliższych, po duże imprezy typu wesela czy bankiety.
Posiada profesjonalny zespół pracowników, który każdego dnia dba o satysfakcję Gości.
Dla mniej zobowiązujących spotkań np. przy kawie, herbacie czy drinku ośrodek proponuje Drink Bar.
Żywiec jest ośrodkiem turystycznym, dzięki pobliskiemu Jezioru Żywieckiemu oraz okolicznym ośrodkom sportów zimowych w Korbielowie, Zwardoniu i Szczyrku. W pobliżu znajdują się pasma górskie: Beskid Mały, Śląski i Żywiecki. W samym mieście atrakcje turystyczne stanowi szereg obiektów zabytkowych, m.in. Stary Zamek i Pałac Habsburgów wraz z otaczającym je parkiem.
Ponadto przez samo miasto i jego okolice biegną dwa szlaki nizinne: „Szlak Wyzwolenia Żywca” i „Szlak Najazdu Szwedzkiego”.
Żywiec jest jednym z głównych miast, gdzie na przełomie lipca i sierpnia odbywa się (obok Wisły i Makowa Podhalańskiego) największy i najstarszy polski festiwal folklorystyczny „Tydzień Kultury Beskidzkiej” (a w jego ramach m.in. „Festiwal Folkloru Górali Polskich” oraz „Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne”). Co roku w kategorii lokalnych zespołów folklorystycznych występują zespoły z kraju i z zagranicy (np. z Jabłonkowa, prezentujący folklor górali Śląskich zza czeskiej granicy, z Rapa Nui (Polinezja), Nowej Zelandii, Chile, Meksyku i USA, Chin, Korei, Nigerii oraz wielu krajów Europy).
Na terenie gminy działa wiele placówek kulturalnych:
- Muzeum miejskie „Siejba”
- Miejskie Centrum Kultury
- Zespół pieśni i tańca „Ziemia Żywiecka”
- Zespół pieśni i tańca Pilsko
- Zespół pieśni i tańca Żywczanie
- Dom Kultury „Śrubka”
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
- Bractwo Rycerskie „Chorągiew Żywiecka”