WYPRAWA – POŚRÓD TATRZAŃSKICH I ZAKOPIAŃSKICH IDEI

 Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich

Droga na Koziniec 8 od 2013-05-19 do 2013-11-03

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

Cena biletu: 7,00 zł; ulgowy 5,50 zł

Wystawa przedstawiona jest na rozmaite idee i wyobrażenia, które kształtowały w przeszłości oblicze Zakopanego i Tatr oraz te, które mają wpływa na ich obecny i przyszły kształt.

Epokowy tekst „Na przełęczy”  jest osnową fabularną Stanisława Witkiewicza z roku 1891, a duże zainteresowania jej twórców 3 zasadnicze dla tego miejsca przestrzenie: natura, cywilizacja materialna oraz sposoby istnienia ludzi tu żyjących i tych, którzy odwiedzają Tatry i Zakopane pensjonaty. Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia wystawy następującymi słowy: „Zapraszamy na Wyprawę wiodącą przez tatrzańską i zakopiańską przeszłość i współczesność.

Muzeum zaprasza na wyprawę pośród obrazów, fotografii, przedmiotów i słów, w których jawią się idee, wyobrażenia i imaginacje, świetny skarb poczęty w tym niezwyczajnym, wysokim świecie.

Zachęca do spotkania z fundamentalnymi jego przestrzeniami. Naturą, cywilizacją co w niej znaleźć się usiłuje, tutejszymi sposobami życia. Mówią nam one coś o Tatrzańskim Graalu, który tworzył, tworzy i tworzyć będzie tatrzański – rozsiany po całym świecie – lud.

Duża przygoda, nieprosta zabawa, wyzwanie. Przybywajcie”.

Można zobaczyć Zakopane tanie noclegi

 

 


Możliwość komentowania jest wyłączona.