Wodospad Szklarki

Szklarska Poręba to turytstyczne  miasto położone w dolinie rzeki
Kamiennej i jej dopływów na wys. 440-886 m.n.p.m..
Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska. Szklarska Poręba  noclegi jest znakomitym miejscem wypadowym do pobliskich miejscowości wypoczynkowych Dolnego Śląska i czeskich Karkonoszy  . noclegi szklarspa poręba oferuje w pensjonatach, pokojech goscinnych, kwaterach prywatych, apartamentach czy willach. Wszstkie noclegi w Szklarskiej Porębie posiadaja pokoje z łazienkami, TV, WiFi oraz wiele udogodnień potrzebnych do komfortowego wypoczynku.
Historia Szklarskiej Poręby związana jest z rozwojem hutnictwa szkła, z poszukiwaniami szlachetnych kamieni i kruszców, a od połowy dziewiętnastego wielu  z turystyką.

Wodospad Szklarki to co do wysokości drugi, po wodospadzie Kamieńczyka, wodospad w polskich Karkonoszach o wysokości 13,3 metra. Kaskada znajduje się jeszcze w granicach administracyjnych Piechowic, choć wielu turystów myśli, że to już Szklarska Poręba agroturystyka.

To najczęściej wizytowana przez wczasowiczów kaskada w Karkonoszach – za sprawą lokalizacji – znajduje się nieopodal drogi krajowej nr 3 łączącej Szczecin z Jakuszycami. Wodospad położony jest na terenie enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego i wstęp jest płatny. Od strony drogi nr 3 jest pobudowana droga dla pieszych przystosowana dla osób niepełnosprawnych – można wjechać wózkiem, ewentualnie pomagać sobie barierką. Do wodospadu można dotrzeć również ze Szklarskiej Poręby zielonym szlakiem niedaleko rzeki Kamienna względnie czarnym szlakiem okrężnym – poprzez las.

Sam wodospad jest specyficzny – trudno go pomylić z innymi – szeroka kaskada, która spadając zawęża się oraz skręca spiralnie. Wodospadem Szklarki można zachwycać się z wykonanej z metalu platformy widokowej umieszczonej u stóp wodospadu, bądź wejść wyżej po stopniach i zachwycać się nim z góry. W sąsiedztwie wodospadu działa schronisko „Kochanówka”.

Szklarska Poręba noclegi w centrum czy Szklarska Poręba noclegi z wyżywieniem to często wyszukiwane frazy przez turystów szukających noclegów.

Szklarska Poręba noclegi, Szklarska Poręba noclegi z wyżywieniem

Możliwość komentowania jest wyłączona.