Noclegi w Witowie

Jednym z ciekawych i atrakcyjnych miejsc na Podhalu jest Witów. Witów jest malowniczą miejscowością położoną w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Kościelisko To istny raj dla narciarzy.

Znajduje się tu stacja narciarska Witów Ski z różnorodną ofertą dla wyczynowców, amatorów oraz początkujących. Znajduje się też dobre zaplecze gastronomiczne. Odpowiednie noclegi w Witowie. Turyści, którzy przyjeżdżają do Witowa i wybierają noclegi Witów po raz pierwszy są zachwyceni gościnnością oraz pięknem miejscowości oraz widokami i klimatem jaki tu panuje. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie noclegi blisko wyciągu Witów.

Witów uwielbiają narciarze, gdyż infrastruktura narciarska jest świetnie rozwinięta. Poza tym blisko z tej miejscowości do większy miasteczek.

To typowo miejscowość turystyczna w górnym biegu potoku Czarny Dunajec, u podnóża Tatr Zachodnich. W ramach „Tatrzańskich Wici”, czyli cyklu imprez kulturalnych organizowanych na terenie powiatu tatrzańskiego w sezonie wakacyjnym w Witowie odbywają się: „Witowiańsko Watra „ cykliczna impreza kulturalna mająca na celu propagowanie folkloru góralskiego i uatrakcyjnienia pobytu goszczących w Witowie turystów. Najwyższym punktem miejscowości jest Starorobociański Wierch (2176 m) – najwyższy szczyt polskich Tatr Zachodnich. W podhalańskiej części Witowa najwyżej wznosi się Magura Witowska (1231 m), która jest jednocześnie najwyższym szczytem polskiego Podtatrza.

Na Siwej Polanie stoi kilka szałasów pasterskich oraz krzyż papieski, upamiętniający miejsce, w którym w 1983 r. wylądował śmigłowiec z Janem Pawłem II na pokładzie. Swoją szkołę narciarstwa i snowboardu prowadzi tutaj wybitna polska snowboardzistka Jagna Marczułajtis. W podhalańskiej części Witowa najwyżej wznosi się Magura Witowska (1231 m), która jest jednocześnie najwyższym szczytem polskiego Podtatrza. Od południa i zachodu ciągnie się granica polsko-słowacka.

Tradycyjnie odbywa się w ostatnią niedzielę lipca oraz „Święto Lasu” impreza plenerowa odbywająca się na Siwej Polanie u wylotu Doliny Chochołowskiej w dniu 15 sierpnia. Każdego roku przybywa tu turystów i to nie tylko zimą, gdzie królują narciarze i snowboardziści, ale także latem. Piękne widoki, liczne szlaki piesze i rowerowe oraz spokój i brak komercji jakie panują w Zakopanem przyciąga turystów i zachęca do wypoczynku.

Witów noclegi z wyżywieniem

Możliwość komentowania jest wyłączona.