Willa U Macieja

Biały Dunajec
34-425 Biały Dunajec

Obiekt położony w Białym Dunajcu, góralskiej wsi położonej na wysokości od 660-720 m.n.p.m.
Dom położony nad potokiem o tej samej nazwie. Położenie miejsca daje możliwość wykorzystania warunków klimatycznych, przyrodniczych i geograficznych terenu. Z okien domu można podziwiać panoramę Tatr.
Podczas pobytu zapewniamy miłą radosną atmosferę. Do dyspozycji gości oddajemy 30 miejsc noclegowych w 12 pokojach z łazienkami.
Oferujemy także możliwość ogólnego dostępu do w pełni wyposażonego kompleksu kuchennego.
Prropozycję kierujemy do osób prywatnych pragnących spędzić miło czas wypoczynku za rozsądną cenę.
W naszej ofercie proponujemy także skorzystanie z domowej kuchni.
Na terenie całego obiektu internet Wi-Fi

Noclegi w Białym Dunaju zlokalizowana jest w popularnym wśród turystów regionie o nazwie Podhale, a jego niewątpliwą zaletą jest położenie w okolicy dużego ośrodka turystycznego jakim jest Zakopane. Początki miejscowości Biały Dunajec sięga drugiej połowy XVI wieku, wtedy to po raz pierwszy wymieniono w dokumentach nową osadę, której akt lokacyjny wystawiono w 1579 roku. Wiadomym jest też, że w XVII wieku obszar przypisywany w granice wsi rozciągał się nawet do wierzchołków Tatr. W czasie rozbiorów Polski Biały Dunajec stał się na jakiś czas częścią Austrii, jednak w 1865 roku został utworzony samorząd gminy Biały Dunajec, niewiele wcześniej został ustanowiony też oficjalny jej herb, który przedstawia białą rybę na niebieskim tle, a nad nią trzy złote, sześcioramienne gwiazdy. Podczas I wojny światowej w Białym Dunajcu wybudowano fabrykę tektury i młyn, powstały też fundamenty kościoła który finalnie ukończony został w 1938 roku. Tuż po kolejnej wojnie we wsi Biały Dunajec wzniesiono również ośrodek zdrowia, urząd pocztowy a także bank spółdzielczy. Ciekawostką jest, iż w miejscowości tej znajduje się ujęcie wody o niezwykłej jak na Polskę temperaturze osiągającej ponad osiemdziesiąt stopni Celsjusza.

Noclegi Biały Dunajec, Biały Dunajec noclegi z wyżywieniem, Biały Dunajec tanie noclegi, Biały Dunajec pensjonaty znajdujących się w Białym Dunajcu to miejsce które czaka na Gości przez cały rok, idealne dla osób które chcą mieć bisko do najlepszych atrakcji Podhala. Spędzając czas w Białym Dunajcu, poznacie prawdziwe uroki Podhala. To malownicza okolica z widokiem na Tatry, las w bliskim sąsiedztwie, rzeka  oraz prawdziwa tradycyjna bacówka.
Biały Dunajec oferuje pokoje, kwatery, apartamenty  2,3 i 4 osobowe z łazienkami i TV z których każdy jest wyjątkowy i ma swój charakter, co jest idealną propozycją dla, rodzin z dziećmi lub większej grupy znajomych. Niektóre z pokoi mają wyjście na balkon.

W pobliżu Białego Dunajca:
– Zakopane
– Białka Tatrzańska
– Bukowina Tatrzańska
– Bacówka
– Wyciąg narciarski
– Baseny termalnych

 

 

Biały Dunajec tanie noclegi, Biały Dunajec pensjonaty, agroturystyka Biały Dunajec, Biały Dunajec noclegi , Biały Dunajec kwatery

Możliwość komentowania jest wyłączona.