Wczasy w Bukowinie

Bukowina Tatrzańska apartamenty to mała wieś gminna na Podhalu. Znajduje się na wysokości od 860 do ponad 1000 m n.p.m. na Pogórzu Spisko – Gubałowskim. Historia tego miejsca zaczyna się najprawdopodobniej już w XVII w. Dziś miejscowość zamieszkuje ok. 3 tysięcy mieszkańców i jest to jeden z bardziej znanych ośrodków turystyczno – rekreacyjnych w okolicy Tatr i Zakopanego. Władze dbają o rozwój Bukowiny i dokładają starań, aby stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla przyjezdnych. W tym celu na przełomie lat powstała tu dość duża baza noclegowa oraz przystosowano wieś do oferowania atrakcji, jakimi są sporty zimowe. Otworzone zostały tu wyciągi narciarskie oraz ośrodek Olczański Wierch ze Stacją Turnia. Od 2008 r. turyści zapraszani są także do Term, gdzie czekają na nich baseny i inne atrakcje. Wszyscy chętni mogą udać się do SPA, sauny lub na posiłek do restauracji. W okresie letnim oraz zimowym przyjeżdżają tu chętnie turyści, aby odpocząć od zgiełku i hałasu. Wieś bardzo często wybierana jest jako alternatywa Zakopanego, gdyż nie naraża gości na tłumy i kolejki. Dodatkowo do Kuźnic, gdzie swój początek mają szlaki tatrzańskie, mogą dotrzeć w kilkadziesiąt minut.

Bukowina Tatrzańska sezonie od wiosny do jesieni i w zimie zapewnia noclegi i stanowi doskonała bazą wypadową dla turystów pieszych i rowerowych, oraz amatorów białego szaleństwa.

Do dyspozycji Gości Bukowina tatrzanska noclegi oferuje wczasy w pensjonatach, willach, pokojach gościnnych, domkach oraz w ośrodkach wypoczynkowych w ofercje:
– sala kominkowa i telewizyjna
–  bilard, tenis
– sala do hydromasażu, saun oraz jacuzzi
–  grill
W sezonie zimowym to doskonała baza noclegowa i narciarska, noclegi blisko wyciagu Bukowina Tatrzańska, Stacja Narciarska – zespół dziewięciu wyciągów
Stoki są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ubijane ratrakami
Na miejscu instruktorzy narciarstwa i snowboardu

Oprócz noclegów na życzenie Gości:
– pomoc w zorganizowaniu wycieczek krajoznawczych
– transport
– obsługa wycieczek
– jednodniowe wyjazdy na Słowację
– imprezy folklorystyczne
– jazdę konną
– kuligi
– ogniska z pieczeniem barana, prosiaka, kiełbasek
– naukę wspinaczki

Termy bukowiańskie to centrum uzdrowiskowe, rehabilitacyjne i rozrywkowe dla całej rodziny.
Obiekty termalne obejmą dwanaście  basenów.
Temperatura wody w basenach utrzymuje się w granicach 28-36°C.


Możliwość komentowania jest wyłączona.