W Puszczy Solskiej

podróż

wycieczka

wakacje

lato

zima

Susiec noclegi położony jest w sąsiedztwie trzech parków krajobrazowych: Puszczy Solskiej, Krasnobrodzkiego Południowo-Roztoczańskiego, na terenie których utworzono szereg rezerwatów przyrody. Ponadto w okolicy znajduje wiele pomników przyrody i pamiątek historycznych – niemych świadków burzliwej historii tej ziemi. Wszystkie te atrakcje zostały połączone systemami szlaków turystycznych, których wytyczono w okolicy 7 pieszych, 1 rowerowy oraz ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną „Nad Tanwią”. Ponadto sieć dróg leśnych i ścieżek umożliwia penetrację terenu oraz stwarza nieograniczone możliwości podpatrywania przyrody i bliskiego kontaktu z naturą.

Susiec może też stanowić doskonałą bazę wypadową do poznania dalszych części Roztocza. Dzięki krótkim wycieczkom będziemy mogli poznać zabytki Narola i Zwierzyńca wraz ze ścieżkami spacerowymi po terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Miłośnicy skarbów ziemi znajdą w skałach wapiennych ogromną ilość skamielin, a wśród pól i lasów można natknąć się na zapomniane cmentarze będące niemymi świadkami zmiennej i burzliwej historii, przenikania się kultur, obrządków i kalendarzy Wschodu i Zachodu.

REZERWAT NAD TANWIĄ

Rezerwat nad Tanwią Rezerwat nad Tanwią Rezerwat nad Tanwią Rezerwat nad Tanwią

Rezerwat ten obejmuje ochroną ścisłą dolinę potoku Jeleń oraz rzeki Tanew. Największą osobliwością rezerwatu jest ciąg 24 progów powstałych w skalistym korycie, na zaledwie 200-metrowym zakolu Tanwi. Tworzą one bardzo widowiskowe, choć niewielkie wodospady, zwane tu „szumami” lub „szypotami”.

REZERWAT CZARTOWE POLE

Rezerwat Czartowe Pole Rezerwat Czartowe Pole Rezerwat Czartowe Pole Rezerwat Czartowe Pole

Obejmuje malowniczo ukształtowaną dolinę rzeki Sopot wraz z serią szypotów, wraz z ruiną papierni na wyspie, która w latach od 1741 do 1883 produkowała papier na potrzeby ordynacji zamojskiej.

solina domki, agroturystyka Święta Katarzyna, kwatery Świeradów-Zdrój, Kościelisko kwatery prywatne, domki Chańcza

Możliwość komentowania jest wyłączona.