Szlaki turystyczne Biłgoraj

agroturystyka

atrakcje

podróże

turystyka

wczasy

Biłgoraj noclegi, ze względu na przepiękne położenie na płaskim fragmencie Kotliny Sandomierskiej porośniętej sosnowym borem u podnóża Roztocza, które rozciąga się na północ i wschód miasta oraz ze względu na bliskość pięknej doliny rzeki Tanew, stwarza możliwość podziwiania różnorodności form krajobrazu i przyrody. Poznawaniu bogactwa przyrody oraz walorów kulturalnych miasta i okolic mogą posłużyć trasy turystyczne: piesze i rowerowe.

Trasy rowerowe

Dla miłośników turystyki rowerowej zostało przygotowanych kilka tras rowerowych. Kilka z nich prowadzi po leśnych drogach i bezdrożach Puszczy Solskiej. Tylko jedna z nich, która łączy Biłgoraj z Osuchami, jest naprawdę trudna, gdyż w większości prowadzi piaszczystymi drogami leśnymi.

Trasy piesze

Z noclegi Biłgoraj można wybrać się na wycieczkę pieszą dwoma szlakami: roztoczańskim i puszczańskim.

Pierwszy z nich – szlak żółty – Bidaczów Stary do Zwierzyńca przez Bidaczów Nowy – Rudę Zagrody – Wolę Dereźniańską – Dereźnię – Sól – Biłgoraj – Wolę Małą – Wolę Dużą – Hedwiżyn – Kajetanówkę – Żelebsko – Lipowiec do Panasów przebiega przez Biłgoraj i dlatego można wyruszać w dwie rózne story, albo na Roztocze, albo do Bidaczowa nad Tanew. Wybierając się z Biłgoraja na Roztocze wędrujemy najpierw na wschód przez Wolę Małą i Dużą do malowniczych źródeł rzeki Stok, dla wielu pokoleń mieszkańców miasta miejsca wypoczynku, potem do Hedwiżyna, położongo już na krawędzi Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego, do Dyl, Ignatówki, miejscowości położonej na granicy Równiny Biłgorajskiej i Roztocza Środkowego, dalej do Trzęsin, a na koniec już podziwiając krajozbraz łagodnych wzniesień roztoczańskich dotrzemy do turystycznej stolicy Roztocza – Zwierzyńca. Roztocze noclegi

Szlak niebieski (ok. 20 km) z Biłgoraja przez Edwardów, Brodziaki do Górecka Kościelnego. Szlak wymarzony dla każdego, kto poszukuje ciszy, gdyż wiedzie drogami boru Puszczy Solskiej. Na całej trasie tylko raz wkracza na tereny zamieszkałe. Prowadzi przez podmokłe tereny puszczńskie, na których można spotkać wszystkich reprezentantów fauny Ziemi Biłgorajkiej od kuropatw, bażantów do dzików, saren i jeleni. Na końcu szlaku czeka nas spotkanie z Góreckiem Kościelnym, miejscem wyjątkowym w powiecie biłgorajskim. Obok sześciu kilkusetletnich dębów, które tworzą pomnikową dwie domkowe kaplice, których historia sięga XVII wieku oraz modrzewiowy kościółek p.w. św. Stanisława. W Górecku zaś możemy wybrać jedną wybrać jedną z propozycji turystycznej wędrówki, albo do Florianki, na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego, siedziby Stajennej Hodowli Konika Polskiego i dalej do Zwierzyńca, stolicy Roztocza Środkowego, dawniej Ordynacji Zamojskiej albo do Józefowa i Hamornii, gdzie możemy na terenie rezerwatu „Czartowe Pole” podziwiać przełomy rzeki Sopot i ruiny ordynackiej papierni.

Piwniczna Zdrój noclegi z wyżywieniem, Sandomierz kwatery, tanie noclegi Zakopane, Bieszczady domki do wynajęcia , Olecko noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.