Świdnica

Świdnica to miasto w województwie dolnośląskim i leży historycznie na Dolnym Śląsku, Przedgórzu Sudeckim i rzeką Bystrzycką.
Pierwsze wzmianki o mieście można było usłyszeć w 1243 roku i warto wspomnieć o tym, iż prace archeologiczne pozwoliły odkryć osady, które pochodziły z roku 700 przed naszą erą. Historia miasta jest dość burzliwa gdyż wielokrotnie było niszczone przez wrogów.
Jednym z najważniejszych i najpopularniejszych zabytków, który należy zobaczyć po przyjeździe do Świdnicy jest kościół Pokoju. Pochodzi on z 1657 roku, a wybudowany został on systemem szachulcowym i został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako zabytek.
Wizytówką Świdnicy jest gotycka katedra św. Wacława i św. Stanisława, która zlokalizowana jest na placu św. Jana Pawła II. Jest to największy kościół na terenie Dolnego Śląska  i jest to jedyna w Polsce katedra, która nie posiada stali kapituły katedralnej.
Będąc na rynku warto przejść się wokół dawnych murów miejskich, a po drodze spotkacie niewielki, ale urokliwy park-Ogród Różany.
Wybierając się do Świdnicy warto nastawić się na wiele atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych, a większość z nich odbywa się cyklicznie więc można zaplanować sobie urlop w czasie trwania danego wydarzenia.
Do najpopularniejszych imprez cyklicznych zaliczają się: Dni Świdnicy, Świdnickie Międzynarodowe Noce Jazzowe, które skupiają w sobie artystów nie tylko z Polski. Można wybrać się do takich miast jak Wrocław, Karpacz, Wałbrzych czy Szklarska Poręba.
Coś dla wielbicieli adrenaliny, a mianowicie udział w Rajdzie Świdnickim Krause, który jest jednocześnie jednym z etapów Rajdowych Samochodowych Mistrzów Polski.
Jeśli chodzi o bazę noclegową to jest bardzo rozbudowana i oferuje noclegi na bardzo dobrym poziomie.
Świdnica -turystów przyciągają również cudowne walory przyrodnicze, które znajdują się w otoczeniu obiektów. W Świdnicy nie brakuje dobrych lokali gastronomicznych, a w szczególności na terenie Starego Rynku, gdzie znajdziemy liczne bary, kawiarnię, bistra czy cukiernię. Nie zabraknie również restauracji, w których możemy spróbować lokalnych specjałów oraz kuchni polskiej.


Możliwość komentowania jest wyłączona.