Jaworzynka noclegi

Jaworzynka to miejscowość ulokowana w Beskidzie Śląskim w gminie Istebna. To świetne miejsce na narty, na piesze wędrówki oraz na wypoczynek w gronie najbliższych. Jaworzynka noclegi oferuje miejsca noclegowe w willach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych.

Warto odwiedzić tą wiosek i latem i zimą, jest tu na prawdę pięknie i czeka mnóstwo atrakcji. Muzeum Na Grapie powstało w 1993 roku z inicjatywy patrioty lokalnego – poety i pisarza Jerzego Ruckiego. Możemy poznać skrawek dawnego życia miejscowych górali, tomiki wierszy, zbiory wspomnień poety, który zmuszony był opuścić kraj przez wybuch II wojny światowej. Zamieszkał w Szwajcarii, tam tworzył i bardzo tęsknił za ojczyzną. W muzeum zobaczymy wielopokoleniowe stroje istebniańskie, prace miejscowych twórców i rzemieślników, a ponadto unikatowy skansen, składający się z kurnej chaty z 1920 roku, stodoły oraz kuźni. W tej beskidzkiej wsi stykają się granice trzech państw – Polski, Czech i Słowacji. To świetne miejsce na krótką aktywną i zarazem niezbyt męcząca wycieczkę.

Warto wyjść z Jaworzynki-Trzycatku i i udać się ok. 1 km zielonym szlakiem. Na miejscu znajdują się wiaty, w których można odpocząć, miejsce na ognisko. Najważniejszym elementem wycieczki są dobrze widoczne trzy obeliski, symbolizujące stykające się w tym miejscu państwa.

Muzeum Świerka Istebniańskiego jest kolejnym ciekawym miejsce, jakie powinien odwiedzić każdy turysta odwiedzający tą część Beskidy Śląskiego. Muzeum zostało utworzone przy szkółce leśnej Wyrchczadeczka. Znajdują się tu materiały historyczne i naukowe, które dotyczą świerka rasy istebniańskiej, są również eksponaty związane z historią i kulturą Beskidu Śląskiego.

Muzeum to jest integralną częścią szkółki leśnej oraz Karpackiego Banku Genów, nocleg w Beskidach stanowi bardzo dobrą bazę dla działalności edukacyjnej. Jaworzynka 812 Zwiedzanie możliwe jest po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Warto pamiętać, że Jaworzynka stanowi doskonałą bazę wypadową na narty. Pobliskie stoki narciarskie są świetnie przygotowane, zadowoleni będą zarówno początkujący jak i amatorzy narciarstwa zjazdowego oraz biegowego. W pobliskich miejscowościach odbywają się imprezy nawiązujące do tradycji i kultury, która w odpowiedni sposób jest tu krzewiona i szanowana. Przez miejscowość przechodzi trasa rowerowa: szlak rowerowy zielony zielona trasa rowerowa nr 253 – Istebna – Jaworzynka – Koniaków (28 km). Baza noclegowa w Jaworzynce rozwija się prężnie, znajdziemy tu kwatery, domki, wille czy pokoje gościnne, często z opcją całodniowego wyżywienia lub Jaworzynka noclegi ze śniadaniem. Osoby ceniące spokój i bliskość natury z pewnością będą zadowolone.


Możliwość komentowania jest wyłączona.