Festiwal „Śląskie Smaki”

mazury

gizycko

mikolajki

mragowo

elk

Zapraszamy na najsmaczniejszą imprezę w województwie śląskim. Festiwal „Śląskie Smaki”, organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną, na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń promujących kuchnię regionalną. W tym roku w Wiśle odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu. Będzie jeszcze smaczniej niż zwykle !

Sprawdzonym przepisem na udaną imprezę jest połączenie konkursu kulinarnego i bogatej oferty kulturalnej. W trakcie kulinarnych zmagań w trzech konkursowych kategoriach w szranki stają drużyny profesjonalnych kucharzy, uczniów szkół gastronomicznych i amatorów (przede wszystkim Kół Gospodyń Wiejskich i gotujących rodzin). Jak co roku kucharze będą rywalizować o zaszczytny tytuł Eksperta „Śląskich Smaków” i nagrodę Złotego Durszlaka. Spod ich rąk z pewnością wyjdą pyszności związane lokalnymi przysmakami ze wszystkich zakątków województwa śląskiego. A jest się czym inspirować, bo w województwie śląskim jest wiele lokalnych smaków – poza doskonale znaną kuchnią śląską jest i góralska, i jurajska, i zagłębiowska. Do tego wpływy austriackie, czeskie, czy żydowskie. Lokalnych smaków będzie można skosztować również na stoiskach przygotowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”.

Będzie i strawa duchowa. Na festiwalowej scenie zagoszczą zespoły i kabarety, które będą bawiły publiczność aż do wieczora. Zwieńczeniem imprezy będzie występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Zapewniamy, że jego koncert na długo zostanie w pamięci uczestników imprezy.
Z pewnością będzie smacznie i jeszcze ciekawiej niż zwykle – poza konkursem kulinarnym, występem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i prezentacją restauracji Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki” Śląska Organizacja Turystyczna przygotowuje wiele wyjątkowych atrakcji.

Już dziś zapraszamy w Beskidy. Festiwal może być przyczynkiem do dłuższego pobytu, szczególnie, że odbywa się w trakcie długiego czerwcowego weekendu.

X Festiwal „Śląskie Smaki”, 6 czerwca 2015 r. (sobota), Plac Hoffa w Wiśle.

Noclegi, Tanie noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.