Elbląg

Ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w Elblągu są Rejsy Kanałem Elbląskim organizowane przez Żeglugę Ostródzko-Elbląską należą do największych atrakcji czekających na turystów w mieście. Możliwych tras rejsu jest wiele, najkrótsze trwają około dwóch godzin, najdłuższe cały dzień. Z Elbląga dopłynąć można do Buczyńca, Małdyt, Miłomłyna i Ostródy. Elbląg noclegi z dziećmi Niedaleko można podziwiać także piętrowy dworek w stylu wiktoriańskim, dziś siedzibę nadleśnictwa. Niesamowity widok z góry, dwa tory do zjazdów oraz ścianka wspinaczkowa gwarantują super zabawę. Kolejnym ciekawym miejscem jest park leśny Bażantaria.  Mazury z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Mazury domki zwłaszcza z powodu panującej pandemii to najbardziej pożądane miejsca noclegowe, ze względu na bezpieczeństwo i komfort.

Kilka informacji o Elblągu

Nazwa wywodzi się od prowadzonej tu tuż po wojnie hodowli bażantów. Tanie noclegi Elbląg każdy znajdzie. Niedaleko można podziwiać także piętrowy dworek w stylu wiktoriańskim, dziś siedzibę nadleśnictwa. Wspaniałe miejsce do jazdy rowerem. Na skraju lasu znajduje się niewielka muszla koncertowa i restauracja.

Elbląg jest ciekawą miejscowością historyczną, leżąca u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego, niedaleko Malborka. W ciągu wieków znajdował się pod panowaniem krzyżackim, polskim, a w XVI wieku był pod okupacją szwedzką. Atrakcyjny w Elblągu jest Deptak, Kanał Elbląski, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Wyciąg narciarski na górze Chrobrego, Wyciąg saneczkarski na Gęsiej Górze. Z ciekawostek warto wspomnieć, że Elbląg przez wieki był dużym portem morskim, a jego zamek krzyżacki ustępował wielkością jedynie Malborkowi.

Elbląg noclegi odwiedza tysiące turystów, noclegi blisko znajdują się 10 minut jazdy od centrum Elbląga oraz 45 minut od Trójmiasta. Nowa Holandia – Rodzinny Park Rozrywki – miejsce wcześniej znane przede wszystkim z gastronomii przez trasie Gdańsk – Warszawa, w ciągu ostatnich lat przekształciło się w niesamowity, ogromny Park Rozrywki. Innym faktem, podkreślającym dawny status miasta, było uruchomienie linii tramwajów elektrycznych już blisko 120 lat temu – o rok wcześniej niż w Gdańsku.


Możliwość komentowania jest wyłączona.