ECCO HIGHWALK TATRY – dla Tatrzańskiego Parku

Jeśli kochasz dziką, górską przyrodę, możesz pomóc w utrzymaniu jej piękna biorąc udział w charytatywnej akcji ECCO HighWalk Tatry. W ramach projektu, Tatrzański Park Narodowy będzie rywalizować o fundusze na utworzenie centrum produkcji cennych i zagrożonych gatunków roślin. Zakopane tanie noclegi zaprasza.

Tatry to jeden z najczęściej odwiedzanych rejonów Polski. Bramy Tatrzańskiego Parku Narodowego rocznie przekracza aż 3 miliony turystów. Są to jedyne w Polsce góry o charakterze alpejskim, gdzie miejsce do życia znalazło wiele cennych i rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Wszystko to decyduje o wyjątkowości tego terenu i potrzebie jego ochrony.

W zachowaniu bogactwa tatrzańskiej natury pomóc ma dobroczynna inicjatywa – ECCO HighWalk Tatry. Jej organizatorem jest duński producent obuwia trekkingowego ECCO, we współpracy z partnerem technologicznym – firmą GORE-TEX®. W ramach przedsięwzięcia, Dziesięciu Wspaniałych wyłonionych w internetowym konkursie, w towarzystwie znanych miłośników gór, 11. października 2014 roku zdobędzie szczyt legendarnej góry Mnich.Uczestnicy akcji utworzą dwie drużyny.Jedna z nich, reprezentująca Tatrzański Park Narodowy, zawalczy o środki na utworzenie centrum hodowli unikatowych w skali kraju roślin, w tym tatrzańskich reliktów i endemitów – sosny limby, goryczki, czy szarotki alpejskiej.

Aby mieć szansę dołączyć do ekipy TPN, wystarczy zgłosić swoją kandydaturę za pośrednictwem formularza na stronie www.facebook.com/ECCOPoland.

Kapitanami drużyny Tatrzańskiego Parku Narodowego zostali: Szymon Ziobrowski – dyrektor Parku, wielbiciel i obrońca natury oraz Julia Kamińska, utalentowana aktorka, znana szerszej publiczności jako odtwórczyni tytułowej roli w popularnym serialu „Brzydula”.

Mimo, że w wyprawie wezmą udział tylko wybrani, to decyzja o wysokości środków dla poszczególnych organizacji będzie należała do wszystkich internautów, którzy zechcą zaangażować się w projekt! Na facebookowym profilu ECCO HighWalk Tatry zostaną opublikowane filmy dokumentujące wspinaczkę obu ekip. Zadaniem internautów będzie wyrażenie swojego poparcia dla jednej z nich. Im więcej głosów zdobędzie dana organizacja – tym więcej otrzyma środków! Zatem każdy, kto kocha góry i widzi potrzebę ochrony ich niezwykłych walorów, będzie mógł wyrazić swoje poparcie dla projektu TPN!

„Hodowla zagrożonych gatunków roślin w ramach utworzonego Centrum miałaby zarówno wymiar ochronny, jak i edukacyjny. Umożliwiłaby poznanie różnorodności tatrzańskich drzew, krzewów i roślin zielnych, bez konieczności wychodzenia wysoko w góry. W przyszłości, stanowiłaby potencjalną bazę roślin wykorzystywanych do rekultywacji zdegradowanych terenów, na przykład w sąsiedztwie szlaków turystycznych, czy pozaszlakowych ścieżek. Zrekompensujmy przyrodzie straty, które zostały jej wyrządzone przez nas wszystkich!” – apeluje Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Chodź z nami na Mnicha dla przetrwania unikalnych, tatrzańskich roślin!

Patronem ECCO HighWalk Tatry został alpinista, himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum – Piotr Pustelnik

Szczegóły akcji na www.eccohighwalk.pl i na profilu www.facebook.com/ECCOPoland


Możliwość komentowania jest wyłączona.