Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to popularny kierunek na wakacje. Turyści z całej Polski wybierają noclegi w Międzyzdrojach z uwagi na 150 letnią tradycję miasta, świetne położenie oraz liczne atrakcje. Oprócz pięknych piaszczystych plaż, ścieżek pieszych i rowerowych organizowane są wydarzenia, koncerty i imprezy, które przyciągają tłumy.
Wizytówką miasta jest Aleja Gwiazd, na której odciśnięte są dłonie znanych polskich aktorów. Spacer promenadą może nam zając nawet kilka godzin, aby szczegółowo zapoznać się z gwiazdami jakie tutaj odcisnęły swoje dłonie. Początkowo zorganizowano Festiwal Gwiazd, Międzyzdroje zwane są także jako wakacyjna stolica filmu i kultury. Festiwal ma gromadzić indywidualności polskiej kultury i jednoczyć środowisko filmowców, pisarzy, artystów. Co ciekawe na potrzeby tego projektu wydzielono część ulicy Bohaterów Warszawy i nazwano ją Promenadą Gwiazd.
I tak od 1996 roku nieostatnie i cyklicznie trwa wspomniany festiwal, w czasie którego dłonie odciskają kolejne gwiazdy kina. Impreza przyciąga turystów nie tylko z Polski, wówczas można spotkać swojego ulubionego aktora lub aktorkę, reżysera itd.
Na promenadzie widnieje ponad 140 tabliczek takich sław jak: Anna Przybylska, Emil Karewicz, Agnieszka Holland czy Beata Tyszkiewicz. To zaledwie kilka z wyjątkowych postaci ze świata filmu.
Warto wiedzieć, że całą przestrzeń zaprojektował prof. Adam Myjak, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Ponadto w Międzyzdrojach warto zobaczyć:

Plaże w Międzyzdrojach
Molo w Międzyzdrojach
Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach
Oceanarium w Międzyzdrojach
Gabinet Figur Woskowych
Planetarium w Międzyzdrojach
Woliński Park Narodowy
Pokazowa Zagroda Żubrów


Możliwość komentowania jest wyłączona.